Beylikdüzünde Sanal Ofis Kiralama Hizmeti

Beylikdüzünde Sanal Ofis Kiralama Hizmeti

SANAL OFİS KİRALAMA

Ofisin Tanımı

Kısaca sanal ofis kiralama ofis maliyetlerini minimize ederken başarıyı artırmayı hedefleyen bir kiralama metodudur.

Ofisin Avantajları

Sanal ofisler sayesinde girişimciler istediği gibi ofis dışında çalışırken ofis girişimci adına sabit bir yerde çalışır. Bu yeni nesil ofisler, ofisin getirdiği mesuliyetlerin ağırlığı yerine girişimciye “iş büyütmeye odaklanma” fırsatı tanır.

Sanal ofisler genelde şehir merkezlerinde bulunup, lüks plaza olanaklarından faydalandırır. Bu şekilde sanal ofis kiralama yoluna gidenlerin, müşterilerine “prestijli imaj” sağlamalarını doğrudan etkiler. Sekreter ve kargo teslim alma gibi gereksinimler karşılanır. Müşterilerle profesyonel ve teknolojik hizmetler sunulan, modern tasarıma sahip toplantı salonlarında bir araya gelme şansı tanınmaktadır. Ayrıca bazı ofis mal sahipleri, ofis kiralayanlar ve onların müşterilerine “lounge” alanlarında “coffee break” hizmetleri de sunabilmektedir. Bu şekilde ortak alan olarak kullanılan yerlerde ulusal ve uluslararası şirket temsilcileriyle “networking”ler yapılabilir.

Kiraya veren, kiracıya sözleşme çerçevesinde kiracıya fatura kesmektedir. Stopaj vergisi tahakkuk etmediğinden ofis kiracıları bu vergi yükünden etkilenmez.

Ofisin Detayları

Fiziksel bir ortam olmaksızın telefonlara bakılması, 7 gün 24 saat kargo ve diğer gönderilerin alınması gibi hizmetler ofisi kiraya veren mal sahipleri tarafından tedarik edilmektedir. Ofisi kiralayanlara, müşterilerine iletişim için verebileceği bir kurumsal adres tahsis edilmektedir. Bunun yanı sıra kurumsallığı temsil eden telefon numaraları da tahsis edilmektedir.

Ofisin tahsis edeceği numara talep edilmez ve ofis kiracısının kendi mobil telefon hattını kullanacağı bildirilirse tahsis edilen numara, mobil telefona yönlendirilmektedir.

Bazı ofis mal sahipleri, 6 aylık ve yıllık kira ödemeleri halinde indirim yapabilmektedirler. Bazıları ise kredi kartlarına taksit seçeneği de sunabilmektedir.

Öte yandan sanal ofisler genelde hafta içi günlerde mesai saati dahilinde hizmet vermektedir. Lounge alanlarında çalışmak suretiyle kafelerden veya “home office” çalışmanın getirdiği kafa dağınıklığı, dikkat eksikliği gibi devantajlar yaşanmaz. Doğrudan işe odaklanılır. Ayrıca lounge alanında sunulan ikramlardan da yararlanılabilmektedir.

Sanal ofisleri kiraya verenler, ofis kiracılarına çeşitli seçeneklerle ideal sanal ofis kiralama paketleri sunmaktadırlar. Paket içeriği yapılan sözleşmelerle taahhüt altına alınmaktadır.

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir