İstanbul Hazır Ofis Çözümleri

İstanbul Hazır Ofis Çözümleri

İSTANBUL HAZIR OFİS

Hazır Ofis Bir iş kurmak veya işini büyütmek isteyenler için yeni bir ofis açmak, maliyetli olduğu kadar resmi ve resmi olmayan prosedürlerin pek çok olduğu bir süreçtir. Hazır ofisler, girişimci adına sekreterlik hizmeti verilen, bina aidatı ödenmeyen, elektrik-su-doğalgaz vb. sabit giderler ödenmeyen, toplantı salonu imkanı tanınan, temizlik-güvenlik hizmetine para ödenmeyen, tam donanımlı ofislerdir. Bildiğimiz klasik ofislere göre girişimcilere pratik, akılcı ve düşük maliyet vaat etmektedir. Özellikle işinin gereği uzun vadeli ofis ihtiyacı olmayanlar, popüler bir mekanda yeni ofis kurmak isteyenler, markasına “sıçratma” yaşatmak isteyenlere göredir. Bu yüzden İstanbul hazır ofis bakımından ihtiyacın her geçen gün arttığı illerimizin başında gelmektedir.

Sağlanan hizmetler

Maliyetler kadar rekabetin de yüksek olduğu İstanbul hazır ofis kiralamak için girişimcileri adeta zorlamaktadır. Örneğin hazır ofislerde sekreterlik/yönetici asistanlığı verilmektedir. Sekreterler gelen telefonlara kiracının/firmasının ismiyle cevap verir. Kiracıya özel telefon hattı tahsisi yapılır. Kendi telefon numarasını kullanmak isterse, sekreterler çağrıları yönlendirirler. Gelen posta-kurye-kargo vb. gönderileri takip ederler.

Resepsiyon hizmetinde kiracının misarifleri/müşterileri karşılanarak kendisine yönlendirilir. Temizlik-güvenlik hizmeti de aynı şekilde kiraya veren tarafından sağlanır.

Sabit giderler (elektrik-su-doğalgaz-internet-TV faturaları) kiraya verenin sorumluluğundadır. Kiracı abonelikler yaptırmak, faturaları ödemek durumunda değildir.

Toplantı odası hizmetlerinden yararlanılan hazır ofislerde kiracıya toplantısını yapmak, müşterilerine odaklanmak kalmaktadır. İkram servisleri, toplantı odası cihazlarının çalıştırılması kiraya verenin sorumluluğundadır.

Avantajları

En önemli avantaj “maliyetler” konusunda ortaya çıkmaktadır. Örneğin ofis kiracısı sekreter, temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi istihdam edilmek zorunda değildir. Bu görevlilerin maaşı, sigorta primi, stopajı, yol ve yemek giderleri, çay ve kahve vb. giderleri kiracı tarafından ödenmez.

Maliyetler bakımından önemli bir avantaj da söz konusu tam donanımlı lüks bir ofis için dekorasyon, bakım ve tadilat masrafı bulunmamasıdır. Modern ofis mobilyaları, telefon, faks, yazıcı, tarayıcı, kablosuz internet, TV, iklimlendirme sistemleri (ısıtma ve soğutma) hazır ofislerin temel standartlarıdır.

Hazır ofisler prestijli iş merkezlerinde/plazalarda konumlandırılmakta olup, kiraların yüksek olduğu İstanbul hazır ofis çözümü sayesinde girişimcilerin iş kurmaya çekinmediği bir il olmaktadır.

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir