Sanal Ofis Fiyatları

Sanal Ofis Fiyatları

SANAL OFİS FİYATLARI

Ofisin Tanımı

Sanal Ofis özellikle ofisini devamlı kullanması gerekmeyenler, sık seyahat edenler, “home office” şeklinde evinden çalışanların yöneldiği yeni nesil ofis konseptine sanal ofis adı verilmektedir. Bu şekilde klasik “fiziksel” ofis maliyetlerine katlanmak istemeyenlerin araştırdığı konuların başında sanal ofis fiyatları gelmektedir.

Ofisin Avantajları

Sanal ofisler girişimcilere bazı hizmet ve ayrıcalıklar tanımaktadırlar. Bu şekilde sabit ofislerin yaşattığı bütün imkanlar sanal ofislerde de yaşanmaktadır.

Örneğin fiziksel ofislere göre kirası düşüktür. Demirbaş masrafından kurtarır. Sekretere ayrıca maaş ödenmez. Elektrik, su gibi sabit giderer yoktur. Stopaj ödenmez. Adres, telefon, faks ile girişimciye prestij ve kurumsal bir kimlik katar. Ofise gelen kargolar ve diğer gönderiler teslim alınır. Ofis mesaisi gerektirmez.

Ofisin Hizmet ve Fiyatları

Ofislerin sunduğu hizmetlere ve sağladığı avantajlara göre sanal ofis fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bunda ofisin bulunduğu lokasyon ve sunduğu altyapı imkanları da rol oynamaktadır.

Sanal ofisler adres ve posta kutusu hizmetleri olarak prestijli bir iş adresi sağlama, kargo ve kurye teslim alınması ve postaya verilmesi, sürecin e-posta ile girişimciye bildirilmesi, ofisin bulunduğu binada yönlendirme panosunda girişimci şirket adının da yer alması, vergi levhasında görünecek adres tahsisini de ücretlendirebilmektedirler.

Ayrıca telefon cevaplama hizmetleri de ücretlendirilmektedir. Firmaya özel, şehir alan kodlu içeren telefon ve faks numarası tahsisi, firma ismi zikredilerek telefonlara bakılması, gelen faks ve telefon çağrıların e-posta marifetiyle bilgilendirme yapılması, gelen çağrıların cep telefonuna aktarılması, firmaya özel anons, mesai dışı firmaya özel sesli mesaj kutusu gibi hizmetler fiyata dahil veya hariç olabilmektedir.

Ofis mesaisi gerektiren bir durum olduğunda tam donanımlı bir ofis imkanı sağlanabilmektedir. Çalışma süresi aylık, günlük ve saatlik olarak ayarlanabilir. İnternet erişimi de sanal ofis fiyatlarına dahil veya hariç olarak sağlanabilir. Bunun için iyi bir planlama şarttır. Bu esnada aynı şekilde ofis mesaisi yapanlarla tanışarak yeni işbirliklerine yelken açılabilir.

Ayrıca toplantı ihtiyacı oluştuğunda da donanımlı toplantı salonları kullanılmakta, ikramlar genelde ücrete dahil olmaktadır. Toplantı odasındaki müştemilatın kullanımı da fiyatlandırılabilmektedir.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir