Sanal Ofis Hizmetlerinde Yenilikçi Devrim !

Sanal Ofis Hizmetlerinde Yenilikçi Devrim !

SANAL OFİS HİZMETLERİ

Ofisin Tanımı

Sınırların ortadan kalktığı günümüzde, iş hayatının gerektirdiği bazı durumlarda klasik ofis anlayışı yerini “sanal ofis” konseptine bırakmaktadır. Sanal ofisler girişimcilere, iş dünyası aktörleriyle tanışma, fikir-proje alışverişinde bulunma ve yeni iş fırsatları yakalama şansı sağlar.

Ofis Hizmetleri

Sekreterya hizmeti sanal ofis hizmetleri konusunda sunulan temel hizmetlerdendir. Gelen çağrı girişimcinin “markası” ile yanıtlanır. Bütün kargo ve gelen evrak, girişimci adına teslim alınır. Ayrıca gönderi ve kargolar girişimci adına yollanır. Çağrı, kargo ve evrak teslimatı işlemleri konusunda “e-posta marifetiyle” girişimciye her an bilgilendirme yapılabilmektedir.

Sanal ofislerde aylık, günlük hatta saatlik toplantı salonu hizmeti sanal ofis hizmetleri konusunda tanınan fırsatlardan yalnızca biridir. Misafirlerin karşılanması, toplantı müddetince yapılan ikramlar kiraya veren tarafından yapılırken, girişimciler toplantıya odaklanabilirler. Hizmetler kapsamında salon kullanımı, teknolojik aletlerin kullanımı, ikram servisi, havalandırma-ısıtma-soğutma sistemleri bulunmaktadır.

Ofis güvenliği konusunda da girişimcilerin yanında olan sanal ofisler, misafirlerin karşılanması, katlara geçişinin sağlanması ve ofise yönlendirilmelerine imkan tanımaktadır. Öte yandan iş dünyasının olmazsa olmazlarından biri de “algı ve imaj yönetimi” olup, sanal ofisler girişimcilere prestijli bir iş adresi ve tam donanımlı, hızlı internet erişimi olan ofisler vaad etmektedir.

Lounge hizmet de sanal ofislerin sağladığı diğer bir önemli hizmettir. Bu sayede “networking aktiviteleri” ve “kahve sohbeti” paylaşımlarıyla yeni işbirliklerine kapı açılabilmektedir. Bazı sanal ofis sağlayan firmalar cep telefonu uygulamalarıyla iş topluluklarına da bağlantı imkanı sunmaktadırlar.

Ofisin Avantajları

Öncelikle enerjiden ve “paradan” tasarruf sağlatır. Aylık elektrik, su vb. sabit giderler kiraya dahil olarak belirlenir. Bu şekilde “hidden cost” denilen gizli maliyetlere kapı açılmamış olur. Dönemsel ve yıllık maliyet hesaplamaları da bu şekilde kolaylaşır.

Ofis taşıması başlı başına bir dertken, hazır kurulmuş ofisleri kullanmak zamandan da tasarruf sağlatır. Bu ofisler şık ve modern dizayn edilmiş mobilyalarla dekore edilir.

Girişimciyi temizlik ve bazı mutfak giderlerinden kurtaran sanal ofis hizmetleri sayesinde ofisin genel temizlik hizmetleri ofisi kiraya veren tarafından yaptırılmaktadır. Üstelik çay kahve imkanı da tanınabilmektedir.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir