Sanal Ofislerin Ayrıcalıkları Nelerdir ?

Sanal Ofislerin Ayrıcalıkları Nelerdir ?

SANAL OFİSLER

Ofisin Tanımı

Yaşadığımız dönemde değişen günlük hayat ve iş hayatı gereksinimleri, teknoloji sayesinde mekanlardan bağımsız bir şekilde yürümektedir. Yapılan işin özelliği gereği veyaa yerleşik olarak klasik anlamda bir ofis havasına ihtiyaç duymayan girişimciler Sanal Ofisler konusunda talebi artırmaktadırlar. Ayrıca klasik ofis masraflarına katlanmak istemeyenlerin tercihi de bu ofisler olmaktadır.

Ofisin Avantajları

Bildiğimiz kiralık ofislere göre kullanım bedeli düşük olan Sanal Ofisler mobilya ve diğer teçhizat masrafı çıkarmamaktadır. Sekreter çalıştırılmasına gerek yoktur. Su, elektrik, telefon faturası ödenmemektedir. Stopaj vergisi tahakkuk etmemektedir. Kurumsal bir kimlik kazandırmaktadır. İş bağlarken sanal ofisin adresi gösterildiğinde itibar sağlar. O şehrin alan kodu ve 0850 ile başlayan bir telefon hattına sahip olunur. Kontörlü olduğundan fatura derdi bulunmamaktadır. Ofise gelen faxlar otomatik olarak önceden tanımlanmış e-posta adresine düşmektedir. Ofis tedarikçisinin tecrübeli sekreteri ofise gelen telefonları, ofis kiralayanın mobil telefonuna bağlayabilmektedir. Şirket adına gelen kargo ve postalar teslim alınmaktadır.

Ofisin Detayları

Ofis sahibi (kiraya veren) ile kiracı arasında sözleşme imzalanmaktadır. Bunun nedeni yasal zorunluluklardan dolayı Vergi Dairesine vergi kaydı yapılabilmesidir. Diğer resmi işlem ve prosedürler için de kira sözleşmesi gereklidir.

Kiralayan tarafından elektrik, su, doğalgaz, telefon vb. abonelikler yapılmamaktadır. Abonelikler ofis sahibinin sorumluluğu altındadır. Herhangi bir depozito veya güvence bedeli adı altında bir ödeme şart koşulmamaktadır. Ayrıca kiracı adına stopaj da tahakkuk etmemektedir. Bunun yerine ofis sahibi, ofis kiracısına ücret karşılığı fatura düzenlemektedir. Yani kiracı stopaj vergisi ödememektedir.

Yasal adres temini, kargo ve posta teslim alma hizmeti, sekreterya hizmeti, 0850’li ve o şehrin alan koduyla başlayan ofis telefon ve faks numarasının tahsis bedeli, aylık ofis kullanım saatleri, sınırsız ortak alan kullanımı, sınırsız / limitsiz internet, basit ofis dolabı kullanım bedeli, müşteri / ziyaretçi karşılama, sınırsız çay / kahve ikramı, temizlik hizmeti gibi bazı hizmetler kira bedeline dahil veya hariç olarak ofis sahibi ile kiracı arasında anlaşma yapılabilmektedir. Bazı Sanal Ofisler yıllık ödemelerde belli yüzdelerde indirimlere konu olabilmektedir.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir